PREMIERA 29 czerwca 2011

czas trwania: 2 godz. / w tym 1 przerwa 15 min
autor: Marcin Szczygielski

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
scenografia: Błażej Baraniak
kostiumy: Dorota Kalitowicz
muzyka ilustracyjna: Grzegorz Jurga
aranżacja muzyczna: Jacek Zamecki

obsada:
Ewa Kasprzyk
Joanna Kurowska
Beata Kawka
Hanna Kochańska
Dariusz Taraszkiewicz

FILM

OPIS

„Kallas, czyli spotkanie dwóch legend…”
Życiorysy Violetty Villas i Kaliny Jędrusik to temat na niejedną książkę, film czy sztukę. Dzięki Marcinowi Szczygielskiemu obie artystki spotkały się na deskach teatru…
– Dla mnie Violetta Villas i Kalina Jędrusik to zawsze były dwie strony tego samego medalu. Pochodziły wprawdzie z zupełnie innych wszechświatów, ale sporo je łączyło. Przede wszystkim gigantyczny talent. Obie nie zostały również do końca zaakceptowane przez środowisko artystyczne i w podobny sposób manipulowały swą seksualnością, czyniąc z niej swój atut – mówił w Jedynce Marcin Szczygielski, pisarz i autor sztuki „Kallas”.
Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. – To fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami oraz postaciami obu artystek. Pięć spośród tych spotkań rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu „Dzięcioł” Jerzego Gruzy, podczas tournee po USA z „Podwieczorkiem przy mikrofonie”, w studiu telewizyjnym oraz małym domu kultury pod Warszawą – wymieniał gość „Muzycznej Jedynki”.
W rolę Violetty Villas wciela się Ewa Kasprzyk , a Kaliny Jedrusik – Joanna Kurowska.