PREMIERA 23 lutego 2013

czas trwania: 1 godz. 20 min.
autor: Na podstawie sztuki – “Vogue” Katarzyny Ostrowskiej

autorzy opracowania – “enVogue”:
Piotr Grabowski,
Beata Kawka
reżyseria: Piotr Grabowski
opracowanie muzyczne: Zdzisław Zieliński
kostiumy: Bożena Karska

obsada:
Elżbieta Zającówna
Beata Kawka
Daria Widawska
Kamil Pruban

FILM

OPIS

Czym innym jest moda, jeśli nie przybieraniem pozy, wchodzeniem w rolę, wkładaniem maski?
Sztukę tę do perfekcji opanowała Dana Horn (Beata Kawka), 42-letnia archeolożka – seksowna, inteligentna, błyskotliwa i niezależna bohaterka sztuki „enVouge”. Okazuje się jednak, że żadna z tych cech nie zapewnia kobiecie szczęścia. Dana – profesor Yale – w czterech ścianach swojego penthouse’a zajada nie tylko chipsy, ale także samotność i frustrację. Zamiast brać z życia garściami, wykorzystując atrybuty swojej kobiecości, Dana czeka… na mężczyznę . To, co dla innych jest oczywiste (Artur to niesiony przez wiatr dmuchawiec ), ona nazywa wolnością i przestrzenią w ich związku.
Lustrem porażek Dany, niespełnienia, marzeń, tęsknot, poczucia uciekającego czasu jest przebojowa przyjaciółka, Lucy (Daria Widawska) – wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Próba reanimacji przyjaciółki, przywrócenia poczucia jej wartości, wzniecenia ognia, a nawet pożądania wydaje się przez chwilę realna i dość zabawna. Narzędzie poniekąd samo wpada Lucy w ręce. To Fryderyk (Kamil Pruban), przypadkowy i słabej jakości admirator wdzięków seksownej pani profesor.
Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd matki Dany, Addison Forbes (Elżbieta Zającówna), zwanej pieszczotliwie – pani Dexter… Skazana na sukces, Addison, jak zawsze przejmuje pierwsze skrzypce. Dana, obciążona genetycznie kompleksem „królowej matki ”, chce zerwać z własnym DNA. To doprowadza do wielu zabawnych sytuacji i zbiegów okoliczności, a nagromadzony w powietrzu estrogen powoduje, że w tym alfa kobiecym świecie ktoś naprawdę padnie trupem… .
„enVogue” to komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury. Krzywe zwierciadło, w którym kobieta zobaczy cząstkę siebie i dystansem się również z siebie pośmieje, a mężczyzna będzie miał szansę odbyć podróż w głąb, nieobliczalnej jak halny, kobiecej duszy.
„enVogue” – znakomity aktorski popis Beaty Kawki, Elżbiety Zającówny, Darii Widawskiej i Kamila Prubana w reżyserii Piotra Grabowskiego.
Ten spektakl to jak dobrze doprawiona margarita. Gwarantuje niezapomnianą ucztę!