PREMIERA 8 października 2016 r.

Autor – Woody Allen
Reżyseria – wg inscenizacji Adam Hanuszkiewicza Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz
Scenografia – Mariusz Chwedczuk
Kostiumy – Magda Kowalska
Charakteryzacja / Fryzury – Ewa Wiączek
Opracowanie muzyczne – Damian Zyber

Obsada:
Allan – Karol Wróblewski
Linda – Aneta Todorczuk-Perchuć
Dick – Janusz Onufrowicz
Bogart – Jacek Ryś
Nancy – Marta Walesiak
Sharon – Joanna Żóraw
Gina – Katarzyna Kanabus
Meksykanin – Filip Milczarski
Kobieta z wystawy – Alicja Pietruszka

Z radością patrzę na nowe pokolenie „młodzi” aktorskiej, która z entuzjazmem zabiera się do pracy nad „Zagraj to jeszcze raz, Sam” . Scenariuszem inspirowanym kultowym niegdyś filmem „Casablanka” z udziałem wspaniałych artystów filmu -Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta. Ten entuzjazm świadczy , że temat opisany tak dawno nic nie stracił ze swojej aktualności i będzie żywy tak długo, jak długo istnieć będzie człowiek i pytać, jak sobie dać z nim radę.

I ze wzruszeniem. Bo jest to dla mnie podróż sentymentalna w czas, kiedy jako młoda aktorka mierzyłam się z rolą Lindy w spektaklu reżyserowanym przez wielkiego wizjonera polskiego teatru Adama Hanuszkiewicza. W jakimś sensie staram się „odtworzyć” tamto zdarzenie, żeby pokazać, jaką fuzją było połączenie tych dwóch talentów – Woody Allena i Adama Hanuszkiewicza.

Teatr to takie dziwne zjawisko, które dzieje się tylko tu i teraz . Kiedy spadnie kurtyna, pozostaje tylko w oku i sercu tego, kto brał w nim udział. Nie można zapisać ani oddechu widowni, ani wibrującej po sali energii. Niestety. Motyli żywot.

Wierzę że to, co wspólnie z młodzieżą teatralną stworzyliśmy pozwoli Państwu poczuć tę wspaniałą więź wszystkich ze wszystkimi, dającą wzruszenie radość, uśmiech i dobrą energię, którą poniesiecie ze sobą jak delikatnego motyla, żeby się cieszyć jego pięknem i ulotnością.

Magdalena Cwen – Hanuszkiewicz

Autor filmu: Maciej Dybowski

Autor zdjęć: Beata Ciesielska/PhotoTraffic