Premiera 17 czerwca 2017 r.

Scenariusz – Elżbieta Chowaniec
Reżyseria – Agnieszka Korytkowska-Mazur
Scenografia i wizualizacje – Sylwester Łuczak, Paweł Grześ
Ruch sceniczny – Maciej Zakliczyński
Przygotowanie wokalne – Anna Grabowska
Kompozycje i aranżacje muzyczne – Tomasz Krezymon
Muzycy – Tomasz Krezymon (fortepian), Paweł Stankiewicz (gitara), Szymon Linette (perkusja)
Charakteryzacja – Dominika Zatońska

Powstaniu „Projektu kOFFta” przyświecał szereg zamierzeń, którym twórcy starają się konsekwentnie sprostać. Oprócz wartości rozrywkowych i muzycznych należy do nich nie mniej istotny cel edukacyjny – przybliżenie młodemu pokoleniu twórczości znanego poety lat siedemdziesiątych, Jonasza Kofty.

Tchnienie w jego twórczość świeżości interpretacyjnej upamiętnia wielką narodową literaturę, pozwala zobaczyć portret człowieka, który nie tylko pisał wiersze, ale spełniał się także w innych formach kultury – to jemu zawdzięczamy powstanie nowego gatunku – piosenki aktorskiej, którą doskonale znamy z tytułów takich jak „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Radość o poranku” czy „Pamiętajmy o ogrodach”.

Powyższy cel stanowi jeden z najważniejszych, jakie towarzyszyły twórcom „Projektu kOFFta” podczas pracy nad materiałem. Elektroniczne, nowoczesne wersje utworów Kofty są pomostem w dotarciu do młodych osób, którym twórczość wybitnego pisarza jest nieznana…

Aneta Todorczuk-Perchuć – wybitna Artystka, która na scenie spełnia się podwójnie: jako wspaniała Aktorka i Wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć Anetę w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.

Zdjęcia z premiery

Autor zdjęć: Beata Ciesielska/PhotoTraffic