Premiera: 16 czerwca 2018 roku

Autor: Jean Paul Sartre
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria:  Sebastian Chondrokostas
Scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Urszula Bartos

Obsada:
Estelle: Alicja Pietruszka
Inez: Dorota Kamińska
Garcin: Karol Wróblewski / Piotr Ligienza

Do dziwnego pokoju trafia trójka bohaterów: mężczyzna (GARCIN) oraz dwie kobiety (INEZ, ESTELLE). Nic ich nie łączy, są w różnym wieku i nie wiedzą, dlaczego znaleźli się razem. Tajemnicę potęgują pojawiające się nagle dziwne dźwięki i przedmioty. Szybko okazuje się, że pokój nie jest zwykłym pokojem, lecz pełną zagrożeń pułapką, z której nie można się wydostać. Między bohaterami rozpoczyna się wzajemna walka o przetrwanie, zbrodnia wisi w powietrzu. Czym tak naprawdę jest ten pokój? Jakie sekrety skrywają bohaterowie? Kto będzie zwycięzcą w tej tragikomicznej grze, której stawką nie jest życie, lecz… wizerunek w oczach Innego? Spirala szaleństwa sięga zenitu…
Sartrowa teza „Piekło to Inni” zyskuje nowy współczesny kontekst. W czasach medialnego chaosu informacyjnego, to nie FAKTY stanowią publiczną wartość, lecz ich interpretacje. Realna motywacja czynu oraz jego skutki mniej rzutują na reputację w społeczeństwie niż wykreowany sztucznie wizerunek danej osoby. W jednej chwili zdjęcie lub news opublikowane na Facebooku mogą uczynić kogoś sławnym lub skazać go na powszechną pogardę. Wizerunek stał się sakralną ikoną – głównym pożądanym celem, zapewniającym pozycję w grupie.
Takie zasady gry prowokują do ekspansji egoizmu podkręcanej brakiem poczucia własnej wartości. Popełniane zło wywołuje wyrzuty sumienia, ale jedyną ucieczką od nich jest znowu opinia Innego. Czy z zamkniętego kręgu strachu istnieje wyjście? Jak odkryć w sobie prawdziwe Ja?