23 września, godz. 18:00 – wstęp wolny

Jeśli jesteście miłośnikami poezji oraz fanami twórczości Agnieszki Osieckiej i piosenki aktorskiej, mamy dla Was wspaniałe wieści. 23. września w Teatrze Miejskim w Lesznie, w ramach Festiwalu Miasto Grochowiaka, będziecie mogli posłuchać utworów z tekstami poetki w niebanalnych aranżacjach. W świat Jej impresji zaprosi Was wokalista i aktor – Marcin Januszkiewicz.

Jego wyjątkowa wrażliwość, szacunek do słowa oraz nieprzeciętne zdolności interpretacyjne wielokrotnie wzbudzały zainteresowanie wśród melomanów, zaś dla jury ogólnopolskich konkursów były argumentem do przyznawania nagród.
Marcin Januszkiewicz – rocznik 1987. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010). Obecnie aktor stołecznego Teatru Studio, wcześniej przez 2 lata aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. Uznawany za jednego z najlepiej śpiewających aktorów młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, m.in.: I nagrody na 16. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (2012), I nagrody dziennikarzy Tukan Dziennikarzy na 33. PPA we Wrocławiu (2012). 38. Przegląd  Piosenki Aktorskiej również upłynął pod znakiem Januszkiewicza, bowiem w wielkim stylu zdobył Grand Prix.