Dzień Kobiet w Teatrze Miejskim

Geraldine Aron

MÓJ BOSKI ROZWÓD

reżyseria Jerzy Gruza

w roli Angeli Krystyna Podleska

Poznajcie Państwo Angelę Kennedy Lipsky. Angela to dojrzała kobieta, której sytuacja – za sprawą niewiernego męża – z dnia na dzień zmienia się o 180 stopni. Po latach spokojnego i ułożonego życia nagle staje się zdradzoną żoną i opuszczoną matką, a jedynym jej wsparciem w codziennych zmaganiach są… pies i telefon. Z rozsypanej układanki musi na nowo ułożyć swój świat. Zawalczyć o siebie.

Jak poradzi sobie z tym wyzwaniem? Czy uda jej się zachować młodzieńczą ciekawość świata? Czy zdoła wygrać z odrzuceniem i samotnością? Jakie odkryje patenty na dobre samopoczucie, odchudzanie i walkę z czasem? Czy uda jej się znaleźć nową miłość, podnieść samoocenę i przywrócić dawną radość życia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w sztuce Geraldine Aron.

Mój boski rozwód” to opowieść utkana z zaskakujących sytuacji, śmiesznych tekstów i wzruszających momentów. Sztuka skrząca się celnymi puentami i dowcipnymi spostrzeżeniami na temat relacji damsko-męskich. Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o przemijaniu i radości życia, o tęsknotach i lękach, które – od wieków przypisywane kobietom – może wcale nie są wyłącznie kobiece?…

W postać Angeli brawurowo wciela się Krystyna Podleska, aktorka doskonale znana z roli Oli Kozieł, kochanki Ryszarda Ochódzkiego z kultowego „Misia” Stanisława Barei.

Podleska urodziła się w Londynie, gdzie ukończyła Webber Douglas Academy Of Dramatic Art. Ma na swoim koncie występy w wielu brytyjskich teatrach, m.in. w Royal Court Theatre i Richmond Theatre, a także w telewizji BBC. W Polsce grała, m.in. u Krzysztofa Zanussiego (filmy „Barwy ochronne” i „Kontrakt”), pojawiała się także w serialach (m.in. „Ojciec Mateusz”, „Zamiana” i „Świat według Kiepskich”).

Zapowiada się zatem pełen humoru teatralny wieczór! Bądźcie Państwo z nami!

 

Serdecznie zapraszamy 8 marca, godz. 18.00! 😉